Informacja z Turnieju szachowego o puchar Prezesa SM „Tęcza”

W niedzielę 10.07.2022r. o godzinie 10.00 został rozegrany w Spółdzielczym Klubie „Tęcza” w Turku  XXIV Turniej Szachowy o Puchar Prezesa SM „Tęcza”. Organizatorami byli SM „Tęcza” w Turku oraz TTSzach „Tęcza” w Turku.

Celem turnieju były obchody Dnia Spółdzielczości oraz propagowanie gry w szachy wśród mieszkańców Powiatu Tureckiego. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Prezes SM „Tęcza” w Turku Zdzisław Jezierski.

W turnieju wzięło udział 49 zawodników z dziewięciu powiatów ,w tym 3 zawodników z tytułami międzynarodowymi Mistrz FIDE ; Kamil Szadkowski , Oskar Włodarczyk , Marcin Steczek.

Najmłodszy zawodnik  miał 5,5 roku, natomiast najstarszy  85 lat.

Zwycięzcą turnieju i zdobywcą Pucharu Prezesa SM „Tęcza” został Mistrz FIDE Kamil Szadkowski z UKS Smecz Konin.

Z Powiatu Tureckiego najlepszym zawodnikiem był Dariusz Młynarczyk.

Puchar oraz nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez SM „Tęcza”, wręczał je zwycięzcom oraz nagrodzonym Prezes Zdzisław Jezierski. Turniej odbył się w miłej i sportowej atmosferze.