Turniej szachowy o puchar Prezesa SM „Tęcza” w Turku- notatka

W ramach Dni Spółdzielczości w Turku, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Tęcza” wraz z Turkowskim Towarzystwem Szachowym zorganizowali tradycyjny turniej szachowy. Tegoroczny, jubileuszowy XXV  Turniej o puchar Prezesa Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Tęcza” odbył się 9 lipca w Klubie „Tęcza” i jak przystało na jubileusz zgromadził rekordową liczbę uczestników. Udział w turnieju wzięło 58 zawodników z 10 powiatów oraz przedstawicielka czeskiej Oławy i gość z Chicago w USA.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z tempem 15 minut dla zawodnika na całą partię.

Najlepszym zawodnikiem z Powiatu Tureckiego został Wojciech Walaszczyk z Turku wyprzedzając Krzysztofa Oleksego / Turek/ i Jana Olenderka /Malanów/.

Tytuł najlepszego juniora do lat 16 z Powiatu Tureckiego wywalczył Jakub Kmieciak z Turku.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył i odebrał puchar Prezesa Zarządu SM „Tęcza”-  Mistrz FIDE Marcin Steczek z Konina.

Czołówka klasyfikacji generalnej:

1. FM Marcin Steczek / Hetman Konin/ – 8 pkt.
  2. WCM Ewa Barwińska /Parnas Oława/ – 7,5 pkt.
  3. FM Maciej Sroczyński / KTS Kalisz/ – 7 pkt.
  4. I Jarosław Smagalski /Hetman Konin/- 6,5 pkt.
  5. I+ Sebastian Przerwa / Smecz Konin/ – 6,5 pkt.
  6. FM Kamil Szadkowski /Smecz Konin/ – 6 pkt.

Zawodnicy walczyli również o nagrody w klasyfikacjach dodatkowych:

– juniorzy do lat 16

– juniorki do lat 16

– zawodnicy bez kategorii centralnej

– kobiety

– zawodnicy powyżej 65 lat

Turniej pokazał że szachy to sport międzypokoleniowy, najmłodsza uczestniczka miała 7 lat a najstarszy uczestnik miał 72 lata. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia zawodów Witold Walaszczyk.